نخستین جشنواره ملی آیین دوستی یکشنبه آینده برگزار می شود

نخستین جشنواره آیین دوستی با محوریت نامه امام رضا علیه السلام به حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام صبح یکشنبه پنجم بهمن ماه در سرسرای شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم علیه السلام برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، دبیر جشنواره آیین دوستی با اعلام این خبر گفت: تا کنون۴۲۰ اثر در قالبهای وبلاگ، مقاله، داستان یا خاطره، نشریه دانش آموزی یا روزنامه دیواری و پاسخ به نامه امام رضا (علیه السلام) به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.

“محمّد مهدی سلیمی” افزود: از این تعداد ۸۷ اثر در قالب وبلاگ، ۱۳۵ اثر در قالب مقاله، ۲۲ اثر در قالب داستان یا خاطره، ۶۰ اثر در قالب نشریه یا روزنامه دیواری و ۱۱۶ اثر هم در قالب پاسخ به نامه امام رضا (علیه السلام) با موضوعات “سبک زندگی اسلامی”، “محبت و ولایت” و “معرفت نسبت به امام” بوده است.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی شهرستانهای استان تهران تصریح کرد: دریافت آثار از طریق پست همچنان ادامه دارد و با توجه به آمارهای کسب شده از دفاتر اتحادیه انجمن های اسلامی برخی شهرستانها، پیش بینی می شود تعداد آثار تا پایان هفته جاری به حدود ۴۵۰ اثر بالغ گردد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را در این برهه از تاریخ، بازتاب گوشه ای از رأفت اسلامی منعکس شده در نامه هشتمین امام شیعیان با توجه به افراطی گری های اخیر گروه های تکفیری عنوان کرد و گفت: کار داوری آثار از پانزدهم دی ماه توسط هیأتهای کارشناسی مقدماتی و نهایی آغاز شده و احتمالاً تا روز پایان روز جمعه به طول خواهد انجامید.

دبیر نخستین جشنواره ملّی آیین دوستی اظهار داشت: به آن دسته از آثاری که پس از آخرین مهلت ارسال آثار یعنی پنجشنبه بیست و پنجم دی ماه ارسال شده باشند فرصت شرکت در دور بعدی جشنواره داده خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تا کنون حضور و سخنرانی حضرت آیت الله محمد محمدی ری شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم و حجت السلام و المسلمین محمّد جواد حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی در اختتامیه این جشنواره قطعی شده است.

گفتنی است، جشنواره ملی آیین دوستی توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان های استان تهران با همکاری آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام در شهر ری برگزار می شود.

عضویت در کانال عضویت در صفحۀ اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *