عضویت در انجمن اسلامی دانش آموزان امانتی الهی است

آیت الله محمدی ری شهری:

عضویت در انجمن اسلامی دانش آموزان امانتی الهی است

روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران: ” آیت الله محمد محمدی ری شهری ” گفت: فرصت جوانی و عضویت در انجمن اسلامی از امانات الهی است و دانش آموزان و جوانان ما باید قدر آنها را دانسته و به درستی در جهت تهذیب نفس خود از آنها استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران: تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، در اختتامیه جشنواره ملی و دانش آموزی آیین دوستی، افزود: پیام ثامن الحجج (ع) برای پیروان اهل بیت به عنوان موضوع جشنواره آیین دوستی، مهمترین نیاز جوانان و نوجوانان این آب و خاک بوده و گویا این پیام برای امروز و این نسل صادر شده است.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث، پیام اخیر رهبر فرزانه انقلاب خطاب به جوانان غرب را در راستای پیام امام رضا(ع) دانست و تصریح کرد: امام در این پیام از تمامی آحاد جامعه اسلامی به خصوص جوانان خواسته اند که راه های ورود شیطان را در جامعه اسلامی ببندند چرا که نفوذ شیطان، زندگی آنها را تباه خواهد کرد.

آیت الله ری شهری خطاب به اقشار مختلف جامعه از جمله اعضای تشکلها، احزاب و سیاسیون اظهار داشت: پیام امام رضا علیه السلام به دوستدارانش که در نامه ایشان به حضرت عبدالعظیم(ع) منعکس شده می تواند راه نمای بسیار ارزشمندی برای بستن راه های نفوذ شیطان باشد.

حجت الاسلام و المسلمین ” محمدجواد حاج علی اکبری ” نیز، برگزاری جشنواره آیین دوستی توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران را بسیار خوب و مبتکرانه توصیف کرد و گفت: عمل به نامه امام رضا(ع) که حاوی نکات ارزشمندی نظیر: ارتباط داخلی، انسجام، استحکام، دوستی، محبت، خیرخواهی و تقویت پیوندها زیر پرچم امام و ولایت است از جمله نیازهای ویژه امروز جامعه ماست.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، یکی از تفاوتهای شیرین جشنواره آیین دوستی را با سایر جشنواره ها، محور قرار دادن یکی پیام عنوان کرد و افزود: نکته شیرین دیگر این جشنواره برگزاری عمده مراحل آن توسط دانش آموزان می باشد که بسیار شورانگیز و بهجت افزا است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، با توضیح فرازهایی از نامه امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) تصریح کرد: امام در نامه خود کسانی که چهره یکدیگر را تخریب می کنند عاملان شیطان نامیده و آنان را به عنوان نفرین شدگان خود معرفی کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با محکوم کردن اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس حضرت رسول اکرم(ص) و تجلیل از نامه اخیر مقام معظم رهبری به جوانان غرب گفت: به رغم تلاشهای مذبوحانه دشمنان برای اشاعه اسلام ستیزی، هر روز شاهد نشر و گسترش روز افزون چهره نورانی اسلام در دنیا هستیم.

مسئول اتحادیه انجمن­های اسلامی دانش­آموزان استان تهران نیز در ابتدای اختتامیه جشنواره ملی آیین دوستی، ارسال آثار از تمامی استان­های کشور به دبیرخانه جشنواره را نشانه نگاه عمیق و دلدادگی جوانان به معارف اسلامی و اهل بیت (ع) عنوان کرد و گفت: تبلور روحیه حق­جویی در جوانان و نوجوانان و استقبال آن­ها از مفاهیم ارزشمند اسلام، فرصت مغتنمی است که باید بخش­های فرهنگی آموزش و پرورش نسبت به آن­ اهتمام ورزند و به شکوفایی این استعدادها کمک کنند.

“محمد مهدی سلیمی” افزود: این جشنواره با محوریت نامه امام رضا (ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در سه موضوع “سبک زندگی اسلامی”، “محبت و ولایت” و “معرفت نسبت به امام” طراحی شد که از نیازهای ضروری فرهنگی جوانان در عصر حاضر است.

دبیر نخستین جشنواره ملی آیین دوستی تصریح کرد: در مجموع حدود ۵۰۰ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره ملی آیین دوستی رسید که امروز از ۲۰ نفر از تهیه کنندگان آثار برتر با اهدای لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جوایز نقدی تقدیر می شود.

وی خاطر نشان کرد: نفرات اول تا چهارم در رشته مقاله نویسی به ترتیب، ” نرجس فاتحی ” از لارستان فارس، ” سیده نرگس صفوی ” از قم، ” سارا کریمی ” از شهر ری و ” امیرحسین اکبری ” از خرم آباد و در رشته داستان و خاطره نویسی “زهرا قاسمی” از قم، ” محدثه عباسی ” از اسلامشهر، ” فاطمه روشندل ” از رباط کریم و ” محمد مهدی صالحی زاده ” از اسلامشهر هستند که جوایز این دوشته را به خود اختصاص دادند.

مسئول اتحادیه انجمن­های اسلامی دانش­آموزان استان تهران ادامه داد: در رشته نشریه و روزنامه دیواری ” مینا رخشانی مهر ” از زاهدان، ” مهدی غیاثی ” از اراک، ” مهرداد آقایاری سامیان ” از رودهن و ” فاطمه سمیعی فرد” از قم و در شته وبلاگ نویسی ” رضا داوودی ” از رودهن، ” محمدصادق زینلی ” از تهران، ” انسیه ناصحی ارجمند ” از قم و ” احمد خراشادی زاده ” از یاسوج به ترتیب جوایز مقامهای اول تا چهارم را کسب کردند.

سلیمی اضافه کرد: در بخش ویژه پاسخ به نامه امام رضا (ع) نیز جوایز مقامهای اول تا چهارم به ترتیب نصیب “فاطمه بهشتی موحد”  و “نفیسه پیرصالحی” از قم،” سمانه سادات موسوی “از رباط کریم  و” زهره ملکی ” از شهر ری شد.

دبیر نخستین جشنواره ملی آیین دوستی، هدف از برگزاری این جشنواره را در این برهه از تاریخ، بازتاب جلوه ای از رأفت و مهربانی اهل بیت (ع) و سبک زندگی اسلامی منعکس شده در نامه هشتمین امام شیعیان برای مسلمین ذکر کرد.

گفتنی است، آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی و دانش آموزی آیین دوستی، همزمان با ایام ولادت حضرت عبدالعضیم حسنی (ع) توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران با همکاری آستان مقدس امام زاده بزرگوار در سرسرای شیخ صدوق حرم  برگزار شد.

در این آیین دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، فرمانده بسیج دانش آموزی استان تهران، مدیریت حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، فرماندار شهر ری، مسئولان ادارات دولتی و نهادهای انقلابی، جمعی از ائمه جمعه و جماعات شهرستانهای استان تهران و حدود ۶۵۰ نفر از فرهنگیان و نخبگان انجمن های اسلامی دانش آموزان مدارس کشور حضور داشتند.

عضویت در کانال عضویت در صفحۀ اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *