علامتی در مصاحبه با شبکه قرآن دومین جشنواره ملی آیین دوستی را تشریح کرد

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان صبح امروز در گفت و گوی تلفنی با برنامه مجله قرآنی شبکه قرآن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موضوعات و قالبهای دومین جشنواره آیین دوستی را تشریح کرد.

حامد علامتی گفت: دومین جشنواره ملی آیین دوستی با محوریت نامه حضرت ثامن الحجج امام علی ابن موسی الرضا(ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با هدف پرداختن به سبک زندگی اسلامی، ارتقاء معرفت و محبت نسبت به ولایت و امام شناسی شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: ترویج و نزج فرهنگ اصیل اسلامی، معرفی چهره انسان دوستانه ائمه اطهار(ع) و تقویت روحیه اعتماد به نفس برای خلق آثار فاخر در حوزه دانش آموزان و فرهنگیان از دیگر اهداف برپایی این جشنواره است.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اظهار داشت اختتامیه این جشنواره به همت آستان مقدس حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بهمن ماه برگزار خواهد شد.

علامتی تصریح کرد: موضوعات همدلی و همزبانی، سلام پنجره دوستی، نقش مدیریت زبان در حفظ دوستی ها، راه های نفوذ شیطان، نقش راستگویی و امانتداری درحفظ وحدت، نقش حفظ وحدت در رشد و پویایی جامعه و سایر موضوعات نامه حضرت امام رضا(ع) ذیل اهداف گفته شده برای جشنواره تعیین شده است.

وی اظهار داشت: جشنواره آیین دوستی امسال در دو بخش دانش آموزی و فرهنگیان برگزار می شود که بخش دانش آموزی خود شامل دو واحد فردی و گروهی است. و دانش آموزان می توانند به صورت فردی در قالبهای مقاله، داستان، خاطره، عکس نوشت، گزارش نویسی، فیلم کوتاه و انیمیشن شرکت کنند.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان افزود قالبهای روزنامه دیواری و نمایشنامه رادیویی نیز برای فعالیتهای گروهی پیش بینی شده است و علاوه بر اینها یک بخش هم ویژه دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی دانش آموزان سراسر کشور در نظر گرفته شده است.

به گفته علامتی در بخش مربوط به فرهنگیان و مربیان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، علاقمندان می توانند به صورت خلاقانه و بهره گیری از ابتکار خود در موضوعات مطرح شده تولید محتوا نموده و آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

وی آدرس پایگاه اینترنتی www.aiindoosti.ir را به عنوان بهترین مرجع کسب اطلاعات برای علاقه مندان به شرکت در جشنواره معرفی کرد و افزود پست های الکترونیک aiindoosti@gmail.com یا aiindoosti@chmail.ir و صندوق پستی تهران ۴۳۳-۱۸۷۳۵ نیز برای ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره پیش بینی شده است.

علامتی در پایان یادآور شد دبیرخانه جشنواره آیین دوستی در دفتر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران واقع در شهرری مستقر است.

عضویت در کانال عضویت در صفحۀ اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *