دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان: دومین جشنواره ملی آیین دوستی ۲۵ بهمن برگزار می شود‌

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از برگزاری دومین جشنواره آیین دوستی با محوریت نامه امام رضا(ع) به عبدالعظیم حسنی(ع) در ۲۵ بهمن‌ماه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه جشنواره آیین دوستی، حامد علامتی در نشست خبری دومین جشنواره ملی آیین دوستی که امروز در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد، ضمن تبریک سالگرد آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج)، گفت: برگزاری جشنواره آیین دوستی گامی هرچند کوچک در راستای تبیین مفاهیم کلیدی نامه ثامن الحجج امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به لزوم نشر و گسترش مفاهیم ناب نامه امام رضا(ع) در میان آحاد امت اسلامی، گفت: برای نزدیک شدن به آرمانشهر مهدوی(عج) در جشنواره آیین دوستی، گروه دانش‌آموزان و فرهنگیان مخاطب قرار داده و حول محور این نامه در قالب‌های متنوع و مختلف تربیتی و آموزشی به میزان لازم برای شروع جشنواره، تولید محتوا انجام شده است.

وی افزود: پس از استخراج موضوعات گوناگون از نامه امام‌ رضا(ع) وظیفه تفکر و تولید محتوا به دانش‌آموزان و فرهنگیان واگذار شده تا با استفاده از ایده‌های خلاقانه، اهداف جشنواره را محقق سازند.

علامتی «همدلی و همزبانی»، «سلام، پنجره دوستی»، «نقش مدیریت زبان بر حفظ دوستی»، «راه‌های نفوذ شیطان»، «نقش راستگویی و امانت‌داری در حفظ وحدت» و « نقش وحدت در پویایی جامعه» را موضوعات جشنواره آیین دوستی خواند و گفت: در دومین جشنواره ۴ بخش ” فردی”، “گروهی”، ” اختصاصی انجمنی ها ” و ” بخش ویژه نامه ای به دوست مسلمانم ” برای دانش آموزان و بخش مجزایی نيز برای شرکت عموم فرهنگيان و مربيان اتحادیه پيش بينی شده است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: در بخش ویژه جشنواره ” نامه‌ای به دوست مسلمانم” فعالیتی در قالب مسابقه طراحی شده است که طی آن دانش‌آموزان ایرانی می‌توانند به همسالان مسلمانشان در کشورهای دیگر نامه ای امروزین بر اساس مفاهیم منعکس شده در نام امام رضا(ع) بنویسند و بازتاب دهنده پیام گهربار آن امام رئوف باشند.

وی در تشریح بخش فردی و گروهی این موضوع گفت: در بخش فردی دانش‌آموزان باید آثار خود را در قالب مقاله ای (حداقل تا ۵ پاراگراف)، داستان، خاطره، عکس‌نوشت، نامه‌نگاری، گزارش‌نویسی، فیلم‌کوتاه و انیمیشن و در بخش گروهی آثار خود را در قالب نشریه، روزنامه‌دیواری و نمایشنامه رادیویی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

علامتی با بیان اینکه بخش اختصاصی ویژه اعضای انجمن‌های اسلامی مدارس است، اظهار داشت: اعضای اتحادیه‌های انجمن اسلامی دانش‌آموزان اعم از اعضای هیأتهای مرکزی و اعضای عادی می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در بیان اهمیت و ضرورت برگزاری این جشنواره گفت: لزوم ترویج فرهنگ اصیل اسلامی با توجه به تبلیغات اسلام‌هراسانه دشمن در سطح بین‌المللی، احساس نیاز به گسترش دین‌باوری و لزوم تبعیت از اولیای الهی برای طی مسیر رشد و کسب موفقیت‌های فردی بین‌دانش‌آموزان و ایجاد وحدت بین اعضای جامعه و استخراج مولفه‌های وحدت با توجه به فرهنگ ناب اسلامی برخی از ضرورت‌های برگزاری این جشنواره است.

وی ادامه داد: تعمیق معرفت و قدرت تفکر دانش‌آموزان در حوزه‌های اسلامی و مقابله با اندیشه‌های باطل، چهره‌سازی و اسوه‌پردازی در محیط دانش‌آموزی از میان شخصیت‌های تاریخی، تقویت ایمان و پیوند قلوب دانش‌آموزان با اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع)، تثبیت سجایای اخلاقی در زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی دانش‌آموزان، انس با اهل بیت(ع) و تدبیر در معانی قرآنی، تقویت اعتماد به نفس قشر جوان و نوجوان در دنیای اسلام، اثرگذاری اجتماعی به منظور توسعه و تقویت گفتمان و ارزش‌های اسلامی بر محور نامه امام رضا(ع) دیگر ضرورت‌های برگزاری جشنواره آیین دوستی است.

علامتی در تشریح اهداف عملیاتی جشنواره آیین دوستی گفت: شناسایی و هدایت دانش‌آموزان، افزایش توانمندی دانش‌آموزان و ایجاد بستر مناسب برای رقابت مؤمنانه بین دانش‌آموزان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ۵ راهبرد تحقق اهداف جشنواره آیین دوستی را بیان کرد و گفت: مواجه‌سازی، موقعیت‌سازی، فعال‌سازی، مطالعه و تحقیق و اثر آفرینی، ۵ راهبردی است که برای تحقق اهداف جشنواره به کار می‌رود.

وی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره آیین دوستی در اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزی استان تهران مستقر است، گفت: اختتامیه این جشنواره با همکاری آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، شورای عالی آموزش و پرورش، بسیج دانش‌آموزی، بسیج مستضعفان، مرکز حمایت‌های دینی شهرداری و کانون فکری کودکان و نوجوانان در تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

علامتی با بیان اینکه هم‌اکنون محصولاتی مانند کارت پستال، اینفوگرافی نامه امام رضا(ع)، پاکت‌نامه‌هایی که نامه امام‌رضا(ع) درون قرار دارد، آماده شده است، گفت: این نامه‌ها هم میان دانش‌آموزان و هم به صورت نمادین میان زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) توزیع می‌شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه دانش‌آموزان و فرهنگیان برای ارسال آثار خود تا ۲۵ دی‌ماه فرصت دارند، گفت: تیمی متشکل از نمایندگان آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، دانشگاه علوم حدیث ری و مرکز فرهنگی تبیینی آینده‌سازان آثار را داوری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته در بخش های مختلف ۵۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، گفت: متقاضیان می‌توانند از طریق آدرس­های دبیرخانه جشنواره، آثار خود را برای شرکت در جشنواره آیین دوستی ارسال کنند.

علامتی آدرسها و راه های برقراری ارتباط با دبیرخانه جشنواره واقع در ساختمان اتحادیه انجمن­های اسلامی دانش ­آموزان استان تهران را به این شرح اعلام کرد:

شهرری، خیابان زکریای رازی، خیابان پورحسینی، کوچه عمو محمدی، پلاک۵۱ کدپستی: ۱۸۷۴۷۸۶۳۴۱

پستهای الکترونیکی: AIINDOOSTI@GMAIL.COM و AIINDOOSTI@CHMAIL.IR

پایگاه های اینترنتی: WWW.Aiindoosti.IR، WWW.Ayandehsazan.IR WWW.Abdolazim.COM

کانال تلگرام: telegram.me/aiindoosti

تلفنهای: ۵۵۹۳۶۹۴۸-۰۲۱ و ۵۵۹۱۳۰۱۳-۰۲۱ و نمابر: ۵۵۹۰۷۶۹۱-۰۲۱

عضویت در کانال عضویت در صفحۀ اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *