به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران فراخوان ثبت نام در سومین جشنواره فرهنگی قرآنی ” آیین دوستی ” اعلام شد

فراخوان ثبت نام درسومین جشنواره ملّی فرهنگی و قرآنی ” آیین دوستی ” توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران برای شرکت دانش آموزان همه مقاطع تحصیلی و فرهنگیان سراسر کشور اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران، این جشنواره با محوریت  کتاب ” دوست پنهان” با موضوع نگاهی نو به کتاب خدا شکل گرفته و آثار ارسالی لزوماً باید مرتبط با یک یا چند آیه از ۲۵ آیه ای از کلام ا… مجید باشد که در این کتاب معرفی شده اند.

براساس این گزارش، سومین جشنواره آیین دوستی در سه بخش: ”  دانش آموزی “، ” اختصاصی اعضای انجمن های اسلامی مدارس ” و ” فرهنگیان و فعالان فرهنگی ” طراحی شده و شرکت کنندگان در هر بخش می توانند آثار خود را در یک یا چند قالب از قالب های هشتگانه جشنواره، حداکر تا پایان خردادماه امسال به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

در ادامه این گزارش، قالب های:۱- داستان کوتاه ۲- خاطره نویسی ۳- شعر ۴- تصویرگری شامل: عکس خویش انداز( سلفی )، عکس نوشت، پوستر و نقاشی ۵- گزارش نویسی در دو بخش: خانواده و دوستان ۶- مصاحبه با کارشناس ۷- نامه ای به خدا ۸- فیلم کوتاه، انیمیشن و موشن گرافی به عنوان قالب های هشتگانه جشنواره آیین دوستی ذکر شده است.

در بخش دیگری از گزارش روابط عمومی اتحایه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران آمده است، علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند برای دریافت کتاب کتاب دوست پنهان به دفاتر انجمن اسلامی دانش آموزان در مدارس منتخب و یا دفاتر این تشکل دانش آموزی در ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور مراجعه کرده ویا با آدرس دبیرخانه جشنواره مکاتبه کنند.

در این گزارش به علاقه مندان شرکت در سومین جشنواره آیین دوستی توصیه شده برای کسب اطلاعات بیشتر،  دریافت برشور راهنما و پوستر مربوطه به صفحات جشنواره در فضار مجازی به آدرس های: www.aiindoosti.ir یا www.ansar133.ir  در شبکه های اجتماعی به آدرس: @aiindoosti_ir مراجعه نموده و یا با شماره تلفن های: ۰۲۱۳۳۶۳۲۸۲۴ یا ۰۲۱۳۳۳۷۱۶۲۰ تماس حاصل نمایند.

در پایان این گزارش از شرکت کنندگان تقاضا شده آثار خود را حتماٌ پس از مطالعه برشور راهنما  و تکمیل و ضمیه کردن فرم شناسنامه اثر که در صفحات مجازی جشنواره بارگزاری است، از طریق پست الکترونیک به آدرس: aiindoosti.ir@gmail.com و یا از طریق پست پیشتاز به نشانی: تهران، شهر ری، میدان معلم، جنب مسجد فاطمه الزهرا(س)، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران به دبیرخانه جشنواره ارسال دارند.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران، هدف از برپایی سومین جشنواره آیین دوستی را گسترش و اعتلای مفاهیم قرآنی در بین  دانش آموزان و فرهنگیان ذکر کرد و گفت: کتاب کوچک، مصور و کم حجم دوست پنهان به عنوان تنها محور تهیه آثار برای شرکت در این جشنواره در واقع بخش اول از مجموعه نگاهی نو به کتاب خدا است که به همت این تشکل دانش آموزی در دست تدوین است.

مسعود شاکر افزود: برای جذابیت و تعمیق مطالب و مفاهیم کتاب دوست پنهان، ویژه گی واقعیت افزوده در اپلیکیش ایرانی و رایگان ” ریزبین ”  در نظر گرفته شده که کلیپ های صوتی و تصویری به عنوان مکمل های کتاب در آن قرار داده  شده و با گوشهای تلفن همراه هوشمند یا تبلت قابل استفاده است.

اختتامیه اولین و دومین جشنواره آیین دوستی بامحوریت نامه امام رضا (ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی (س) به ترتیب در بهمن ماه سالهای ۹۳ و ۹۴ توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران به مرکزیت شهر ری برگزار شد و به برندگان هریک از بخشها و قالب ها جوایزی به رسم یاد بود اهدا شد.

 

عضویت در کانال عضویت در صفحۀ اینستاگرام

درباره‌ی admin

حتما ببینید

از “ویدا نگاری” نامه امام رضا (ع) رونمایی شد

از “ویدانگاری(اینفوگرافی)” نامۀ امام رضا (ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) امروز در دبیرخانه جشنوارۀ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *